عید سعید قربان مبارک

عید قربان ، پر شکوهترین ایثار و زیباترین جلوه ی تعبد در برابر خالق یکتا بر شما مبارک


مطالب ویِِِژه عید برای شما دوستان:

پیامک های عید:

همزمان با عید قربان دلت را قربانی محبت ،عشق ،صمیمیت و مهربانی من کن                                           _________________   عید سعید «قربان» ، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک

روز اوج بندگی و تجلی ایثار ابراهیمی مبارک

 

                                        ___________________ و ابراهیم، اسماعیلش را قربانی کرد... و حسین، اکبرش و اصغرش و قاسمش و عباسش و همه چیزش را ... عید قربان مبارک.                                          ___________________
این دو سه روز رو رژیم بگیر تا لاغر شی که انتخابت نکنن! اینو به بقیه گله هم بگو.

عید قربان پیشاپیش مبارک

                                       ___________________
کارت پستال عید سعید قربان  کارت پستال  

کارت پستال

 

کارت پستال

   کارت پستال  

کارت پستال

 

کارت پستال

 

 

 

 

کارت پستال

 

 

 

 

کارت پستال

 

یاداشتی برای عید قزبان

عید قُربان یا گوسپند کُشان (الگویی عربی: عید الأضحی ) یکی از روزهای فرخنده در تقویم اسلامی است.

روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامیترین عیدهای مسلمانان است که به یاد ابراهیم (ع) و فرزندشان اسماعیل (ع) ، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود.

عید قربان که از جمله تعطیلات رسمی مسلمانان است، از یک تا چهار روز جشن گرفته می‌شود و در طی آن مردم با پوشیدن بهترین پوشاک خود، پس از انجام عبادات، به دید و بازدید و جشن و سرور می‌پردازند.

البته برگزار کردن مراسم قربانی در این عید بر همه واجب نیست و تنها بر زائران کعبه در مراسم حج واجب است، اما بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان در این روز، گوسفند ، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آنرا بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌کنند.

حاجیان در این روز پس از به پایان رساندن مناسک حج ، حیوانی را ذبح می‌کنند و پس از قربانی آنچه بر آنان در حال احرام ، حرام شده‏ بود ( مانند نگاه کردن در آینه، گرفتن ناخن و شانه زدن مو )، حلال می‌گردد و با توجه به اینکه حج، یکی از عبادتهای بسیار مهم در اسلام است، توانایی به انجام رساندن آن نیز برای هر مسلمانی بسیار شادی آور است، در نتیجه، روزی که پس از انجام وظایف‏ سنگین حج، به عنوان جایزه الهی و اتمام احرام پیش می‌آید را عید می‌دانند.

همچنین در روایت‌های مکرری نقل شده که در روز عید قربان، قربانی کنید تا گرسنگان و بیچارگان نیز به خوراک برسند.

/ 1 نظر / 75 بازدید
سعید

عیدت مبارک